Çekim teknikleri ve senaryosuyla 2014 yılının en iddialı suç ve macera filmlerinden biri olmaya hazırlanan Panzehir filminin gala gecesi Zorlu Center Cinemaximum’da gerçekleşti. Panzehir, izleyenlerden tam not aldı.

9 Mayıs’ta vizyona girecek, çekim teknikleri, senaryosu ve oyuncu kadrosuyla adından söz ettirecek suç ve macera filmi Panzehir, düzenlenen gala gecesinde ünlü konukları ağırladı. Film oyuncularının da tam kadro yer aldığı gala gecesinde; oyuncu Özge Özpirinçci, Didem Erol, Billur Kalkavan, sunucu Yüksel Aytuğ ve milli basketbolcu Semih Erden de davetliler arasındaydı. Gala gecesinde Yeşilçam’ın ünlü ismi Nuri Alço da, birlikte birçok filmde rol aldığı Panzehir filminin başrol oyuncularından Cüneyt Arkın’ı yalnız bırakmadı.

Panzehir filminin yatırımcılarının ev sahipliğini yaptığı gala gecesine sanat dünyasının yanı sıra İstanbul cemiyet hayatının tanınmış simaları da katılım gösterdi.

6 ülke birden Panzehir’e kilitlendi

Suç dünyasının hayali hesaplaşmasını beyaz perdeye yansıtacak olan Panzehir, 9 Mayıs Cuma günü Türkiye ile birlikte aynı anda Almanya, Avusturya, Belçika, Hollanda ve Fransa’da olmak üzere toplam 190 salonda sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Filmin dağıtımı ise dünyanın en büyük yapım ve dağıtım şirketlerinden olan Warner Bros üstleniyor.

‘Plaza mafyası’ beyaz perdede

Başrollerini Türk sinemasının duayen ismi Cüneyt Arkın ile birlikte, birçok Hollywood filminde de rol alan ve dünyanın en büyük Wing Tsun ustalarından biri olarak yenilmezlik unvanına sahip Emin Boztepe üstleniyor. Panzehir’de sinemaseverlerin karşısına hayatı boyunca kötülük yapmış bir tetikçi olan Kadir Korkut rolünde çıkacak olan Boztepe’nin, mafyadan ayrılma isteğine suç dünyasının cevabı gecikmiyor.

Cüneyt Arkın ve oğlu Murat Arkın ilk defa Panzehir’de sinemaseverlerin karşısına birlikte çıkıyor

Cüneyt Arkın’ın canlandırdığı Kara Cemal’in gençliğini canlandıran Murat Arkın, Panzehir’de rakip mafya babaları ile kıyasıya bir rekabete giriyor. İstanbul’un hayali suç dünyasını beyazperdeye yansıtacak olan Panzehir’de Öykü Gürman, Kaan Urgancıoğlu, Çağdaş Agun, Hüseyin Özay, Levent Can, Tolga Akdoğan, Emir Benderlioğlu ve Hollywood aksiyon filmlerinin ünlü ismi Edoardo Costa ve Christina Gottschalk Panzehir için kamera karşısına geçiyor. Panzehir’de rol alan oyunculardan bir diğeri ise magazin dünyasının yakından tanıdığı Florance Eugene.

Müzikler Hollywood’dan

Çekim teknikleri ve oyuncu kadrosu gibi kamera arkasında da güçlü bir ekibe sahip olan Panzehir’in sanat yönetmenliğini 2011 yapımı Headhunter filmindeki performansıyla uluslararası üne kavuşan Nina Bjerch Andersen üstleniyor. Filmin müzikleriniyse Indiana Jones, Starwars, Maymunlar adasından kaçış gibi unutulmaz melodilere imza atan Clint Bajakian yapıyor.