Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği ve Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Ufuk Bayraktar ve Çağlar Ertuğrul’un başrollerini üstlendiği Dağ 2, IMDb’de seyircilerden 10 tam puan alarak dikkatleri üzerine çekti.

 

Filmin elde ettiği başarıyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Yönetmen Alper Çağlar, ‘Bu film için yola çıktığımızdan bu yana ekip olarak çok büyük emek ve özveriyle çalıştık. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin de desteğiyle çok güçlü bir film yaptığımıza inanıyorum. Bu hikayenin seyircide de karşılık bulması ve emeklerimizin karşılıksız kalmaması bizim için büyük mutluluk. Bütün bu emeği karşılıksız bırakmayan halkımıza en samimi teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

 

Gerçek ve Türk yapımı silahların kullanıldığı ilk film olma özelliği taşıyan Dağ 2, devam filmi olmakla birlikte ilkinden bağımsız bir konuyu işliyor. Sınır ötesi gizli operasyonlara gönderilen yedi kişilik bir timin, “Fırtına Getiren”in öyküsünün anlatıldığı film, Türk gazeteci Ceyda Balaban’ın kendisini kaçıran terör örgütünün elinden kurtarılmasını konu ediyor.