Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği ve Çağlar Ertuğrul, Murat Serezli, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe’nin başrollerini üstlendiği Dağ 2’nin afiş ve teaser’ı görücüye çıktı. Dağ 2,  4 Kasım’da izleyiciyle buluşacak.

 

Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Açelya Özcan, Atılgan Gümüş, Ahmet Pınar, Armağan Oğuz ve Bedii Akın da rol aldığı filmin çekimleri, Konya Karapınar, Ankara Beypazarı, Isparta Eğirdir, Ankara Gölbaşı ve Adana Kozan’da gerçekleştirildi.

 

Devam filmi olmakla birlikte izleyicilerine bağımsız bir hikayeyi konu eden Dağ 2’de sınır ötesi gizli operasyonlara gönderilen yedi kişilik bir timin, “Fırtına Getiren”in öyküsü anlatılıyor. İki can dostu Oğuz ve Bekir’in ilk saha görevine gittikleri Irak’ta 7 bordo bereli ölümle dans ediyor.

 

Film çekimlerinde gerçek silahlar kullanıldı

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) destekleriyle gerçek silahların yanı sıra ordunun helikopter ve uçaklarının da kullanıldığı Dağ 2, gerçek silah ve ordu ekipmanlarının kullanıldığı ilk ve tek Türk filmi oldu. Filmde ayrıca TSK’da görev yapan gerçek askerler de rol aldı.

 

Dağ 2’de figüran kadrosunu oluşturmak için filmin sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapıldı. 200 kişiden oluşan kadro için 4 binden fazla başvuru geldi.

 

http://facebook.com/DagFilmi
http://twitter.com/DagFilmi
http://youtube.com/DagFilmi
http://instagram.com/DagFilmi
2020