Alper Çağlar’ın seri yaratıcısı olduğu ve ortağı Doruk Acar (Insignia Yapım) ile beraber yapımcılığını da yaptığı, Star Tv’de ekrana gelecek 6 bölümlük BÖRÜ dizisi 28 Şubat Çarşamba günü STARTV’de başlıyor.

Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan esinlenen BÖRÜ, 1’er saatlik 6 bölümden oluşacak ve büyük finalini beyazperdede yapacak.

DAĞ film serisine imza atan CaglarArts ve Insignia Yapım ortaklığının, Star Yapım ile yeni ortaklığıyla hayata geçecek olan BÖRÜ’nün oyuncu kadrosunda Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Emir Benderlioğlu, Fırat Doğruloğlu, Murat Arkın, Ahmet Pınar, Can Nergis, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Ozan Ağaç, Gürol Tonbul’un bulunduğu oyuncuların her biri, Polis Özel Harekat’ın en seçkin birimi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin üyelerine hayat verecek. Deneyimli oyuncu Mesut Akusta da, Özel Harekat’ın kurucuları arasında yer alan en önemli karakterlerden birini canlandıracak. Dizinin bölüm yönetmenleri ise CaglarArts-Insignia bünyesindeki genç yetenekler Can Emre ve Cem Özüduru.

BÖRÜ’nün Konusu: 2014’te başlayan mini seri, Polis Özel Harekat’ın efsanevi taarruz timi, kod adı BÖRÜ’yü konu almakta. Gerçeklere dayalı, bizden kahramanlar, Türkiye’nin geçirdiği en tehlikeli dönemlerden birinde, doğrular için savaşacak!